Henkilökuntamme

<h1>Henkilökuntamme</h1>

Liperin toimipiste

Mirja Mononen

Toimitusjohtaja, MT-erikoistunut fysioterapeutti
mirja@fysioterapiamononen.com
040 510 9428

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Manuaalisen terapian erikoistumisopinnot Osteopatiakoulu Atlaksessa
Akupunktiokoulutus
Faskiahieronnan kurssi

 

Pihla Ruuska

Pihla on tällä hetkellä äitiyslomalla!

MT-erikoistunut fysioterapeutti
pihla@fysioterapiamononen.com
040 589 7415

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Manuaalisen terapian erikoistumisopinnot Osteopatiakoulu Atlaksessa
Hiihtoliiton valmentaja I ja II
Suomen urheilufysioterapeuttien Urheilufysioterapian peruskurssi
Lantionpohjan toimintahäiriöiden fysioterapia

Sirpa Heikkinen

Lähihoitaja
sirpa@fysioterapiamononen.com
044 977 6386

Koulutus:
Sosiaali- ja terveysalan peruskoulutus
Jalkojenhoidon ammattitutkinto
Respectan tukisukkakoulutus

Petra Eskelinen

Petra on tällä hetkellä äitiyslomalla!

Fysioterapeutti
petra@fysioterapiamononen.com
050 339 7051

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK

Anni Kaipainen

Fysioterapeutti
anni@fysioterapiamononen.com
0400 432 772

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Hiihtoliiton valmentaja 1 ja 2
Psyykkisen valmennuksen perusteet
Liikkujan ravitsemus
Kuntosalivalmennuksen peruskoulutus
Liikunnanohjauksen peruskurssi (Varala)

Mimmi Myllynen

Fysioterapeutti
mimmi@fysioterapiamononen.com
040 553 2563

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK

Oulun toimipiste

Mirja Mononen

Toimitusjohtaja, MT-erikoistunut fysioterapeutti
mirja@fysioterapiamononen.com
040 510 9428

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Manuaalisen terapian erikoistumisopinnot Osteopatiakoulu Atlaksessa
Akupunktiokoulutus
Faskiahieronnan kurssi

 

Minja Ikonen

Fysioterapeutti, personal trainer
044 521 2964

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Personal trainer Trainer4You

Urheilufysioterapian lisäkoulutukset:
Urheilufysioterapian peruskurssi
Urheilijan niska-olkapää-hartiarengas
Urheilijan polvi-nilkka-jalkaterä
Urheilijan lanneselkä-lantio-lonkka
Urheilijan kuormitusfysiologia ja paranemisprosessit

Valmennuksen lisäkoulutukset:

Optimal performance, Optimal training seminar 1&2
Personal Trainer Akatemia: Strength & Conditioning coach

Annamari Holma

Fysioterapeutti
annamari@fysioterapiamononen.com
044 241 9065

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Mekaaninen diagnostisointi ja terapia (McKenzie-terapeutti)
Lymfaterapeutti
Urheilufysioterapian peruskurssi
Hyvänlaatuisen asentohuimauksen koulutus

Päivi Ahola-Mehtälä

Fysioterapeutti
paivi@fysioterapiamononen.com
040 514 3230

Koulutus:
Fysioterapeutti AMK
Koulutettu hieroja